ДорБлю
Справжній сир ДорБлу не покритий білим або світло-коричневим нальотом. Він містить всередині зелені вкраплення цвілі, тому його так цінують у всьому світі. Він має незвичайний пряний і солоний смак одночасно, яскравий аромат, який ні з чим не можна сплутати. Дорблю має кремову помірно м'яку текстуру. Вживати його краще з дорогими винами, а додавати в легкі салати.
Рецепт приготування
- Молоко, можна пастеризоване, підігріти на повільному вогні до 35-37 °C.
- Приготувати закваску для плісняви. Відлити 100 мл теплого молока і додати в нього суху культуру голубої плісняви. Добре перемішати чистою ложкою і розділити навпіл. Одну половину закваски блакитної плісняви додати до молока, а другу половину залишити на потім (зберігати в холодильнику).
- Закваску посипати по поверхні молока і через хвилину перемішати шумівкою.
- Накрити ємність з молоком кришкою і залишити в теплому місці на 40-60 хвилин для активації закваски.
- Фермент розчинити в 30-50 мл холодної кип'яченої води, дати добре розчинитися і влити в підігріте до 30°C молоко.
- Обережно перемішати рухами вгору-вниз протягом 30 секунд шумівкою, накрити кришкою і залишити на 60 хвилин в теплому місці для утворення молочного згустку.
- Розрізати ножем молочний згусток на кубики розміром 1см.
- Обережно перемішувати вінчиком протягом 20 хвилин для кращого відділення сироватки, не допускаючи злипання сирного зерна.
- Розкласти шумівкою сирне зерно у форми.
- Тепер пресуємо сир з вагою 3-4 кг протягом 10 годин і кожні 3 години перевертаємо.
- Після пресування дістаємо сир з форми і руками кришимо на дрібні шматочки надаючи майбутньому сиру "пористу" структуру. Додаємо сіль із розрахунку 10г солі на 10 л молока, перемішуємо. Тепер накладаємо сир у форму, трохи притискаючи, але не сильно, щоб усередині залишалися невеликі порожнечі. Тримаємо сир у формі 2 доби поки він пресується під власною вагою та підсихає, перевертаємо 3-4 рази на добу.
- Підсохлий сир наколоти спицею, попередньо стерилізованою кип'ятінням або протертою ватним тампоном, змоченим в медичному спирті. Наколоти потрібно низ, боки і верх сирної головки. Залити раніше розведену в молоці плісняву, в утворені спицею дірочки. Зручніше за все це зробити за допомогою стерильного медичного шприца.
- Підготувати пластиковий лоток відповідного розміру. В нього, на дренажний килимок помістити сир. На дно лотка , в невелику ємність попередньо налити трохи (20-30мл) охолодженої кип'яченої води (для створення вологості, підтримує ріст плісняви). Лоток нещільно закрити, так як для зростання плісняви необхідний приплив повітря.
- Сир відправити для дозрівання в приміщення з температурою 10°C, для цього підійде підвал або нижня полиця холодильника. Потрібно чистими руками перевертати сир 1 раз на день перший тиждень, 1 раз у 2 дні наступні тижні.
- Приблизно через 2-3 тижні Ваш сир повністю покриється пліснявою, як тільки це відбудеться - необхідно дістати його, загорнути в пергаментний папір і поставити в холодильник на дозрівання ще на тиждень.
- Перед вживанням, потрібно обережно зрізати шар скоринки з цвіллю, нарізаємо сир і подаємо на стіл. Приємного апетиту.
Інші статті
- КефірКефір – це ферментований напій, який традиційно виготовляється з коров’ячого або козячого молока шляхом додавання зерен кефіру (зерноподібні колонії дріжджів та кисломолочних бактерій) в молоко. Приблизно протягом 24 годин мікроорганізми в зернах кефіру розмножуються і ферментують цукор в молоці, перетворюючи його в кефір.
- Грецький йогуртОбов'язково використовуйте пастеризоване молоко або суперпастеризоване, якщо берете домашнє молоко, необхідно попередньо його пастеризувати.